Zorlu Enerji Grubu, ışığın kaynağı elektrik üretimini tasarlıyor, üretecek santralleri kuruyor, işletiyor, onarıyor, ticaretini yapıyor. Isınma kaynağımız doğal gazı ise evlerimize getiriyor. Mühendislik, tedarik, inşaat, işletme, bakım ve onarım hizmetlerini birarada sunan Zorlu Enerji Grubu, bu çok yönlü yapısıyla fark yaratıyor. Tüm bunları 20 yılı aşkın köklü deneyimi, yüksek teknolojisi ve yetenekli insan kaynağıyla gerçekleştiren Zorlu Enerji Grubu, doğanın enerjisini, doğaya ve insana katkı sunarak üretiyor.

Ülkemizde yedi hidroelektrik, üç jeotermal, bir rüzgar ve üç doğal gaz santrali bulunan Zorlu Enerji, yurtdışındaki yatırımları ile de sırasıyla rüzgar ve doğal gaz santrallerinden elde ettiği elektrikle dünyamızı aydınlatıyor.

Bulunduğu coğrafyalarda ekonomik, çevresel ve sosyal değerleri koruyan Zorlu Enerji Grubu, günümüzün en önemli gereksinimlerinden biri olan enerjiyi uzmanlık ve duyarlılıkla dönüştürüyor. Grup, yatırımlarını kurulum, üretim, işletim aşamalarının her birinde ilk günden itibaren tüm paydaşlarının katılımıyla çoğulcu, çok yönlü, kalıcı ve dinamik faydalar sağlayan bir bakış açısıyla hayata geçiriyor.